Výhodné sety

[booqable_list show-search=”false” tags=”VYHODNY_SET” per=”100″]

Tyto výhodné sety jsou kombinací vícero hraček najednou za zvýhodněnou cenu. 

Hrubá motorika

Jedná se o pohyby celého těla, při kterých se zapojují velké svalové skupiny. Jede o ovládání celého těla a o jeho správné držení. Do hrubé motoriky patří koordinace dolních a horních končetin a rytmizace pohybů těla. Ve své podstatě představuje obratnost. Osoba s dobře vyvinutou hrubou motorikou je hbitá, zvládá základní činnosti mezi něž patří chůze, běh, skoky a samozřejmě jí nedělá problém překonávat vyšší překážky. Pro rozvoj a zdokonalování hrubé motoriky jsou proto vhodné nejen chůze a běh, ale třeba i zdolávání překážek a houpání. Dětem k tréninku skvěle poslouží skluzavka nebo houpačka. Šikovným pomocníkem pro trénink hrubé motoriky je tak např. houpačka, Piklerové trojúhelník a balanční prkna, která jsou vhodná nejen pro děti, ale i dospělé. 

 

[booqable_list show-search=”false” tags=”HRUBA_MOTORIKA” per=”200″]

Jemná motorika

Jedná se o drobné pohyby rukou a především ty nejjemnější pohyby malých dětských prstíků. Možná ji znáte spíš jako manuální zručnost. Rozvoj jemné motoriky začíná kolem devátého měsíce věku dítěte, kdy si prcek osvojí tzv. klešťový úchop – tedy zvládne uchopit drobný předmět mezi palec a ukazováček. Vývoj jemné motoriky nelze oddělit od vývoje obličejové mimiky a mluvidel (vývoj řeči), řeč i jemná motorika mají centrum ve stejné části mozku, rozvoje grafomotorických funkcí a hrubé motoriky. Jelikož práce rukou zahrnuje mnoho pohybů, je důležité se na provedení úkolu i soustředit. Některé jemně-motorické úkony vyžadují drobné a precizní pohyby, jindy je důležité naučit se správný úchop, odhadnout správnou míru stisku a mnoho dalších. Tyto všechny úkoly jsou pak velmi náročné na naučení se, soustředění, zapojení mysli. Nejeden úkol lze provést několika způsoby, je proto dobré nechat děti s úkolem se poprat, najít ten správný způsob řešení, potrénovat mysl a trpělivost.

[booqable_list show-search=”false” tags=”JEMNA_MOTORIKA” per=”200″]

Ortopedické puzzle

Jedná se o pomůcky pomáhající dětem zpevnit střed těla, zlepšují rovnováhu i celkovou stabilitu. Pomáhají ke správnému vývoji dětské nohy a jsou vhodnou pomůckou při fyzioterapii a ergoterapii. Ale hlavně jsou pro děti velkou zábavou! Jsou vyrobeny z pružného materiálu s pevnou konstrukcí. Díky speciálním zámkům můžete ortopedické puzzle snadno propojovat a střídat různé druhy povrchů na jedné podlaze. Měkké puzzle slouží k jemnější stimulaci, probuzení a masáži chodidel, u nejmenších dětí pomáhají probudit smyslové vnímání. Poskytují úlevu unaveným chodidlům a aktivují nepoužívané svaly. Tvrdé povrchy zase pomáhají k zahřátí nohou, zintenzivní pocity z chůze po podlahách, posilují svaly a zpevňují ochablé kotníky. 

[booqable_list show-search=”false” tags=”ORTOPEDICKE_PUZZLE” per=”200″]

Balanční kameny

Jedná se o multifunkční pohybové pomůcky pro fyzický i mentální vývoj. Jedinečné hračky pro rozvoj pohybu, hry a fantazie v každodenním životě dětí. Principem balancování je pohyb na nestabilní pomůcce, která má zmenšenou plochu opory. Při tomto cvičení se aktivuje hluboký stabilizační systém, centrují se klouby a aktivují svalové skupiny kolem nich, zároveň také dochází k napřímení páteře. Dochází k rozvoji rovnováhy, koordinace, soustředění a koncentrace. Rovnováha je důležitá pro správný motorický rozvoj a pro získávání dalších koordinačních pohybových dovedností. Cvičením děti získávají zkušenosti s vnímáním vlastního těla. 

[booqable_list show-search=”false” tags=”BALANCNI_KAMENY” per=”200″]

Kouzelné čtení

Jedná se o unikátní vzdělávací koncept od Albi, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Stačí, když se lehce dotknou Albi tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Hraní s Albi tužkou je zábava s neomezenými možnostmi – tužka dovede nejenom číst texty, zpívat písničky a přehrávat reálné zvuky (řev lva, zpěv ptáků, zvuky dopravních prostředků apod.), ale dají se s ní hrát i různé hry a kvízy. Je to velmi jednoduché, elektronická tužka slouží jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Stačí, když se lehce dotknete tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. V knihách naleznete nepřeberné množství informací, ale také vědomostní či postřehové hry. Velkou výhodou je, že elektronická tužka funguje se všemi knihami z edice Kouzelné čtení a nepotřebujete tedy pro každou knihu novou tužku.

[booqable_list show-search=”false” tags=”KOUZELNE_CTENI” per=”200″]

Odrážedla

Odrážedlo nebo také tréninkové kolo je jízdní kolo, které není poháněno prostřednictvím pedálů, ale odrážením nohama o zem. Od koloběžky se liší tím, že jezdec sedí na sedle a odráží se střídavě oběma nohama. V moderní době se odrážedla začala znovu používat, a to, podobně jako šlapací tříkolka, pro nejmladší děti, které ještě nejsou způsobilé jezdit na šlapacím jízdním kole. Dítě může oproti jízdnímu kolu snadněji manipulovat s odrážedlem, ale na rozdíl od tříkolky se naučí držet stabilitu. Další výhodou odrážedel je vyšší bezpečnost a lehkost. Odrážedla jsou vyráběna tak, aby je dokázalo unést dítě samotné, případně aby jej mohl bez problému nést rodič.

[booqable_list show-search=”false” tags=”ODRAZEDLA” per=”200″]

Ostatní

Tato sekce obsahuje hračky a doplňky, které nelze přímo zařadit do jedné z předchozích kategorii. Buď předchozí kategorie doplňují, nebo jsou univerzálního charakteru a jejích využití je tak víceúčelové. 

[booqable_list show-search=”false” tags=”OSTATNI” per=”200″]

Montessori pomůcky

Přední světová značka, která ctí a pokračuje v odkazu Marie Montessori a vyrábí nejširší a nejinovativnější řadu Montessori materiálů, nábytku a souvisejících produktů. Vysoce kvalitní produkty poskytují dětem nástroje, které potřebují, aby se staly nezávislými a kritickými mysliteli. Hlavními výrobními principy Nienhuis Montessori jsou kvalita, bezpečnost a trvanlivost. Všechny materiály jsou certifikovány Association Montessori Internationale (AMI) a jsou pečlivě vytvořeny tak, aby izolovaly obtížnost a děti se při práci s nimi mohly soustředit a vzkvétat. Nienhuis Montessori je jednou ze značek spravovaných nizozemskou společností Heutink International, která poskytuje ty nejlepší globální vzdělávací značky zaměřené na učení hrou.

Všechny materiály jsou vyráběny v továrnách certifikovaných podle normy ISO 9001-Quality Management System Standard a ISO 14001-Environmental Management System Standard. Suroviny jsou testovány podle norem bezpečnosti a kvality EN71-3 a ASTM (American Society of Testing Materials) zemí, do kterých jsou určeny. Veškerý lak a barva je kontrolována, každá dodávka je testována certifikovaným testovacím zařízením. Při navrhování každého jednotlivého produktu se používá postup, který dbá na bezpečnost s ohledem na materiál produktu, design a potřebnou technologii.

[booqable_list show-search=”false” tags=”MONTESSORI_POMUCKY” per=”100″]